Wybieramy półkę łazienkową


drewniana łazienkowa półeczka

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że każda półka to krok w kierunku utrzymania ładu i porządku w przechowywaniu wszelkiego rodzaju przedmiotów. To element wyposażenia każdego z pomieszczeń, z których na co dzień korzysta się w mieszkaniu. Jakie półki najlepiej sprawdzą się w łazience?

Drewniane półki łazienkowe pod lustro

Niewątpliwą zaletą półki drewnianej jest jej walor estetyczny. Łatwo wprowadzić ją do każdej aranżacji pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to materiał podatny na działanie wilgoci. Nawet najlepiej zabezpieczone drewno z czasem ulega pod jej wpływem osłabieniu. Planując wyposażenie swojej łazienki w półki drewniane trzeba więc liczyć się z koniecznością ich wymiany co kilka lat.

Problemem przy pólkach łazienkowych drewnianych może okazać się ich montaż. Tego typu akcesoria są dość ciężkie i wymagają odpowiednich mocowań, które utrzymają je na ścianie. Te natomiast nie zawsze wyglądają estetycznie.

Stal nierdzewna pod prysznic

O ile drewniana półka łazienkowa ładnie zaprezentuje się pod lustrem, o tyle pod prysznicem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykonana ze stali nierdzewnej. Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę tego produktów, które wyglądają estetycznie, są bardzo praktyczne i łatwe do zamontowania w każdej kabinie prysznicowej.

Chociaż nazwa sugeruje, że jest to materiał odporny na rdzę, trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później rdzawe naloty pojawią się na półce zamontowanej przy prysznicu. Będzie to efekt działania używanych tam kosmetyków, detergentów i wody.

Półka z glazury

W wielu mieszkaniach można spotkać półki łazienkowe wykonane z glazury. O wprowadzeniu jej do pomieszczenia trzeba pomyśleć już na etapie prac wykończeniowych lub remontowych. Jest to powiem element, który wykonuje się metodami murarskimi.

Zalety takiej półki to przede wszystkim jej odporność na działanie wody, detergentów i kosmetyków oraz możliwość idealnego jej dopasowania do tła, jakim jest ściana. Takie rozwiązanie optycznie powiększy małą łazienkę.