Trend wnętrzarski: modne płytki cegiełki


ściana w kafelkach przypominających cegiełki

Cegła na ścianie to wyjątkowo efektowna ozdoba wnętrza. Brak ceglanej ściany, którą można by wyeksponować, to nie przeszkoda do wykorzystania tego trendu. Idealną alternatywą są modne płytki cegiełki. Te doskonale imitują cegłę, a jednocześnie są bardzo praktyczne: wodoodporne, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Jak wykorzystać płytki cegiełki Home100.pl do dekoracji wnętrza?

Dlaczego warto postawić na płytki w kształcie cegły?

Płytki cegiełki, popularnie nazywane również płytkami metro, to wnętrzarski trend, który nie traci na zainteresowaniu już od kilku sezonów. Skąd tak duża popularność? To rozwiązanie wiąże się z wieloma zaletami. Płytki cegły są nie tylko wyjątkowo stylowe, ale przede wszystkim również uniwersalne i ponadczasowe. Pasują właściwie do każdego domu. Mogą zostać położone w łazience, w kuchni, w holu. Komponują się doskonale z mieszkaniami klasycznymi i nowoczesnymi, pasują i do stylu minimalistycznego, i eklektycznego. Nigdy nie wychodzą z mody, dzięki czemu są inwestycją na lata. Płytki cegiełki spodobają się zarówno tym, którzy lubią bezpieczne rozwiązania, jak i tym którzy lubią zaszaleć – można układać je w różne kształty lub potraktować jako stonowane tło dla nietypowych mebli czy dekoracji.

Płytki cegiełki – efektowna dekoracja wnętrza

Jak wykorzystać kafelki cegiełki do dekoracji pomieszczenia? Te dają mnóstwo możliwości. Mimo swojej prostej formy mogą przybierać różne kształty. Wystarczy zamiast w poziomie położyć je w pionie albo zastosować wzór jodełki, żeby zobaczyć, jak bardzo różni się efekt końcowy. Możliwości dekoracyjne zwiększa również dostępna paleta kolorów. Wielbiciele klasyki postawią na biel, ci, którzy lubią oryginalne rozwiązania, mogą wybrać jeden z mocniejszych kolorów lub uzupełnić płytki cegiełki stylowym dekorem. W łazience czy w kuchni można też łączyć kolory czy różne sposoby kładzenia płytek, żeby uzyskać zaskakujący, wpadający w oko efekt.