Płytki łazienkowe – na jakie wzory, kolory i fasony warto postawić?


Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko płytki łazienkowe imitujące naturalne materiały, ale również płytki wzorzyste, które od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Godne uwagi są przede wszystkim wzory geometryczne, które prezentują się rewelacyjnie zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych łazienkach. Geometryczne wzory mogą być nie tylko bardzo rozbudowane, ale mogą także tworzyć regularne powtórzenia.

Moda na geometryczne wzory

Płytki ceramiczne z geometrycznymi wzorami to doskonała propozycja dla tych osób, które cenią sobie elegancki wzór patchwork. Ta oryginalna sztuka zdobienia ma bardzo wielu zagorzałych zwolenników. Doświadczeni projektanci są w stanie zaprojektować naprawdę niepowtarzalną łazienkę, którą będzie można pochwalić się przed swoim znajomymi i sąsiadami.

Jaka kolorystyka płytek?

stylowe i modne płytki łazienkowe

tego typu płytki do kupienia w sklepie Home 100

Oprócz oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów bardzo ważna rolę odgrywa także sama kolorystyka płytek. W dzisiejszych czasach tradycyjne szare płytki po woli odchodzą na drugi plan. Coraz więcej osób stawia na barwy ciepłe i wyraziste. W obecnym sezonie dominuje fiolet, pomarańcz i jasny róż. Najbezpieczniejszym wyborem jest zawsze spokojna biel, która pasować będzie do łazienek w każdym stylu.

Wypukłości i wgłębienia

Strukturalne płytki łazienkowe przyjęły się na dobre, dlatego też producenci co roku oferują nowe modele, które są źródłem inspiracji wielu projektantów wnętrz. Nowością na rynku są niesamowite płytki, dzięki którym można osiągnąć efekt 3D. Dekoracyjne płytki doskonale sprawdzą się w prywatnych i publicznych łazienkach. Ich jedyną wadą jest tak naprawdę to, że bardzo trudno jest utrzymać je w idealnej czystości. W obecnym sezonie warto postawić na struktury, które nawiązują do faktur i tkanin naturalnych. Pamiętać należy o tym, że płytki tego typu pasują nie tylko do stylu skandynawskiego.