Obrazy na ścianie to mieszkanie z duszą


martwa natura obrazy

Jeśli decydujemy się na zakup dekoracji ścian w mieszkaniu, często decydujemy się na obraz prezentujący martwą naturę. Ten temat jest w malarstwie niezwykle popularny i posiada wiele sposobów jego przedstawienia.

Jakie są ulubione obrazy martwa natura?


Zastanawiając się nad wyborem – jaka martwa natura obrazy na ścianę, warto znać jej rodzaje. Można wtedy wybrać ulubiony motyw. Do najbardziej popularnych tematów martwych natur należą:
– kwiaty,
– owoce i naczynia,
– instrumenty muzyczne,
– zastawa stołowa i upolowane zwierzęta.
i setki innych.
Najczęstszymi motywami martwych natur są kwiaty, owoce, pieczywo, warzywa, zastawa stołowa. Często pojawiają się na obrazach zestawy naczyń, owoców, książek, czy mebli. Warto wybrać to, co się najbardziej lubi lub, co pasuje kolorystycznie lub tematycznie do konkretnego pomieszczenia.

W jakim pomieszczeniu, jaka odmiana martwej natury?


Właściwym jest wybierać temat martwej natury, adekwatny do pomieszczenia w którym ma się znaleźć. W salonie doskonale sprawdza się wszelkie martwe natury prezentujące zestawy muzyczne, książki, czy świece. Mogą się łączyć z owocami w pięknych naczyniach, Idealne będą też wszelkiego rodzaju kwiaty. One doskonale udekorują również kuchnię, czy jadalnię. Tam też świetnie będą wyglądać dowolne zestawy owoców, warzyw, naczyń, a nawet upolowanych zwierząt. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, aby obrazy nie przytłaczały swoją wielkością pomieszczenia, a kolorystyka dzieła musi współgrać z barwą ścian w pomieszczeniu.