Na co zwrócić uwagę, wybierając porcelanę?


Piękno w połączeniu z użytecznością to cecha najlepszej porcelany. Warto zwrócić uwagę na te dwie cechy, które są kwintesencją sztuki użytkowej, a właśnie tym powinien być elegancki, świąteczny komplet porcelany. Jak wybrać porcelanę, by była nie tylko piękna, ale również trwała i wygodna w użytkowaniu? 

Nie zapominajmy o pięknie

Zastanawiając się, jak wybrać porcelanę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wygląd. Porcelana, która jest na specjalne uroczystości w naszym domu musi być elegancka. Wybierając porcelanę musimy czuć, że jest piękna, podoba się nam, a spożywanie na niej posiłków będzie ucztą nie tylko dla smaku, ale również dla wzroku. 

Dobra porcelana łączy w sobie estetykę oraz praktyczne wykonanie. Dobra porcelana pasuje do ręki. Uchwyty są dobrze wyprofilowane. Rozmiar jest idealny.

na zdjęciu z lewej – porcelana z serwisu witek.pl

Ponadczasowy design

Porcelana, którą kupujemy na specjalne, świąteczne obiady to inwestycja na długie lata. Warto o tym pamiętać wybierając wzór oraz kolor. Ważne jest, by zadać sobie pytanie, czy dany wzór za 5, 10 czy 15 lat nadal będzie nam się podobał? Czy ekstrawagancki, nowoczesny kolor nie jest zbyt wyzywający? 

Gustowna porcelana wygląda elegancko dziś. Dokładnie takie samo wrażenie będzie sprawiała po wielu latach. Wzór oraz fason ręcznie robionej porcelany, która jest najwyższej jakości będzie sprawdzać się przez wiele lat. 

Wybierając porcelanę warto również zwrócić uwagę na jej jakość. Porcelana to mała inwestycja, która dobrze wybrana latami będzie cieszyła nas w czasie rodzinnych uroczystości.