Na co zwrócić uwagę podczas montażu umywalki nablatowej?


Urządzając łazienkę, bardzo często zwracamy uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, lecz również na efektowność wybranych mebli i dodatków. Jednym z często wykorzystywanych dodatków dekoracyjnych jest umywalka nablatowa. Ten typ umywalek często gości w nowoczesnych łazienkach, choć nie jest to regułą.

Podstawowe zasady montażu umywalki nablatowej

Jak sama nazwa wskazuje, umywalka nablatowa montowana jest na blacie/szafce. To z kolei sprawia, że już coraz częściej możemy kupić umywalkę w komplecie z odpowiednio dopasowaną do niej szafką. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ oszczędza nam czas na wybieranie odpowiedniej szafki, jej wymiarów itp. parametrów. Specjalnie przygotowana szafka w takim zestawie, spełnia wszystkie wymagania techniczne, które obejmują jej montaż, a w tym np. wycięcie odpowiedniego otworu pod umywalkę. Wybierając umywalkę nablatową z gotową konstrukcją, mamy też pewność, że wytrzyma ona jej ciężar.

W umywalkach nablatowych, syfon chowany jest we wnętrzu dopasowanej szafki. Tego typu umywalki mogą być montowane na specjalnych, drewnianych blatach, komodach czy stolikach, a także na wszelkiego rodzaju półkach wykonanych z płytek czy betonu.

Umywalka nablatowa w różnych odsłonach

Decydując się na umywalkę nablatową, możemy wybierać w jej różnych kształtach. Zwykle występują w postaci bardzo głębokich, owalnych lub kwadratowych mis. Wybór mamy też co do materiału, z jakiego są wykonane. Tu znajdziemy modele przygotowane ze szkła, konglomeratu (mieszanka kamienia naturalnego z żywicą akrylową) czy z samego kamienia naturalnego. Jednak producenci umywalek poszli też o krok dalej, i już teraz dostaniemy umywalki nablatowe wykonane z drewna. Wśród wielu dostępnych modeli, na prowadzeniu nadal zdecydowanie są standardowe umywalki ceramiczne, ponadczasowe i eleganckie w swej prostocie.