Mozaika – prosty sposób na ciekawą dekorację


łazienkowa mozaika ze szkła

Szukając sprawdzonych sposobów na efektowną dekorację powierzchni nie sposób nie zwrócić uwagi na mozaikę szklaną. Wystarczy odrobina wyobraźni, by zobaczyć niczym nie ograniczone możliwości zaaranżowania wnętrza z tym właśnie elementem dekoracyjnym.

Dekoruje nie tylko ścianę

Mozaika szklana sprawdzi się przy dekorowaniu nie tylko ścian. Warto sięgnąć po nią szukając niebanalnych pomysłów na ozdobienie podłogi. Świetnie zaprezentuje się też jako mocny akcent dekoracyjny, jeśli umieści się ją np. na wannie, brodziku, lustrze lub każdym innym elemencie wyposażenia łazienki.

Na rynku dostępna jest różnorodność nie tylko kolorów, ale też kształtów i faktów. Ważną cechą mozaiki szklanej jest to, że mimo upływającego czasu i trudnych warunków panujących w łazience kolory nie blakną, pozostają ciągle żywe i soczyste, jeśli akurat na takie odcienie zdecyduje się właściciel mieszkania.

Ciekawym i oryginalnym elementem dekoracyjnym w łazience może być mozaika szklana z dodatkiem brokatupolecają Eksperci Łazienek. Do wyboru mamy też wersję z wykończeniem matowym oraz z połyskiem. Taka bogata różnorodność stwarza możliwość komponowania ciekawych wzorów, które mogą okazać się nawet małym dziełem sztuki.

Idealna nie tylko do łazienki

Dzięki swojej właściwości, jaką jest odporność na działanie wody, mozaika szklana świetnie nadaje się do łazienek, gdzie panuje duża wilgotność. Jest też odporna na działanie gwałtownych zmian temperatury i wytrzymała na ciepło. To oznacza, że z powodzeniem można wykorzystać ją również do dekoracji okolic kuchenki lub kominka.

Jest łatwa w utrzymaniu czystości. Do umycia szklanej powierzchni z powodzeniem można wykorzystać np. płyn do naczyń.
Wśród propozycji dostępnych na rynku coś dla siebie znajdzie nawet najbardziej wymagająca osoba. Dużą popularność mozaiki szklane zyskują nie tylko dzięki efektownemu wizerunkowi. Ne bez znaczenia jest ich łatwy montaż.