Jakie są rodzaje baterii prysznicowych?


prysznic jest najlepszy

Zakup nowej kabiny prysznicowej to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także wybranie dobrej baterii prysznicowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co należy zwrócić szczególną uwagę, dobierając armaturę.

Moda na baterie ścienne

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na baterie ścienne, dlatego też coraz częściej można spotkać je na półkach sklepowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnych bateriach natynkowych, które montuje się bezpośrednio do rur. Ścienna bateria prysznicowa jest bardzo tania i niesłychanie łatwa w montażu, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Największą wadą jest oczywiście konieczność montażu baterii bezpośrednio w miejscu instalacji wodnej. Nie można zapominać również i o tym, że baterie tego typu nie zawsze prezentują się zbyt okazale.

Baterie podtynkowe

Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na design powinny postawić na baterie podtynkowe, które w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Największą zaletą podtynkowej baterii jest to, że nie ma konieczności montowania jej bezpośrednio na instalacji wodnej. W wielu sytuacjach niezbędne jest jednak wykucie w ścianie odpowiednich bruzd. Z praktycznego punktu widzenia na zewnątrz widoczna jest jedynie dźwignia, wylewka i maskownica. Cały mechanizm sterujący znajduje się w ścianie. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które dokonują remontu mieszkania, ponieważ podtynkowa bateria prysznicowa musi być zamontowana przed położenie glazury. Do największych zalet podtynkowych baterii prysznicowych należy zaliczyć także bardzo szeroki wybór modeli oraz olbrzymią funkcjonalność. Jest to idealna propozycja dla posiadaczy małych łazienek, w których każdy centymetr odgrywa ważną rolę. Jedyną wadą jest dość wysoka cena i trudniejszy montaż. Problemem może okazać się także późniejszy serwis.