Jaka podłoga w łazience?


łazienka z białą podłogą

Łazienka to pomieszczenie szczególnie, w którym spędzamy dość dużo czasu, dlatego należy urządzić ją praktycznie, ale powinna też stylowo się prezentować. Jednym z ważniejszych elementów jest podłoga, co na nią położyć? Czy zwykłe płytki to dobre rozwiązanie?

Podłoga dopasowana do wystroju łazienki

Podłoga to dość istotna kwestia. Po pierwsze musi pasować do aranżacji łazienki oraz płytek ściennych. Po drugie powinna być trwała, odporna na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i łatwa do utrzymania w czystości. Chociaż ceramika jest najpopularniejszą propozycją, to oczywiście możliwości jest więcej. Obecnie dużą popularnością cieszą się na przykład podłogi z paneli drewnopodobnych, można zastosować kamień, marmur, jeżeli mamy większy budżet, beton, kamyki itp.

Płytki oktagonalne na czasie

Jeżeli decydujemy się na ułożenie płytek ceramicznych w łazience, warto zastanowić się nad kolorem oraz wzorem ceramiki. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się płytki oktagonalne, które obserwujemy na www.home100.pl, czyli normalne białe płytki, ale posiadające zakończenia w formie małego, czarnego kwadrata. Płytki wyglądem nieco przypominają marmur, prezentują się na podłodze bardzo efektownie, elegancko i będą pasować do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Warto podkreślić, że tego typu ceramika najlepiej będzie wyglądać w dużych, przestronnych pomieszczeniach, w małych łazienkach na pewno się nie sprawdzi.

Wybór płytek jest ogromny, także każdy powinien znaleźć dla siebie wzór odpowiadający swoim potrzebom i upodobaniom. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata, dlatego nie warto podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie. Obecnie można sprawdzić jak będzie wyglądać łazienka po urządzeniu, także warto skorzystać z takich programów do wizualizacji wnętrz, aby mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Ważna jest również jakość materiału, dlatego nie należy zdecydować się na ceramikę najtańszą.